Vähe puid, palju sooja

Eesti tarbijad on juba harjunud, et ahjusid saab ka poest osta. Valida saab looduskividest ja moodulitest küttekollete vahel või kaaluda hoopis kombineeritud tehnoloogiaid, mis ühendavad ahju ja kamina parimad omadused.

Loe edasi

Parim aeg küttepuude varumiseks

Kevad on parim aeg hakata tegema ettevalmistusi järgmiseks talveks küttepuude varumiseks. Aga millal on parim aeg puukoorma tellimiseks?

Tasub teada, et kütteks on parim talvel külmaga metsast raiutud puu. Siis on puidus vähe vett ja see kuivab paremini ega lähe ka hallitama. Vanarahva tarkus ütleb, et puu peaks riidas olema vähemalt jaanipäevaks. Tark on see, kes varub oma kütte üks aasta ette, siis jõuab puu ilusasti ära kuivada. Kui aga ruumi vähevõitu, siis on kindlasti mõistlik varuda küttepuid varakevadel ja panna lõhutud puu riita kuivama.

Loe edasi

Millal korstnat pühkida?

Korstnapühkija puhastab korstnalõõre olenemata kuust või aastaajast.

Katusel tehtavad tööd on parem teha sooja ning kuiva ilmaga. Kuid alati ei pea suve ootama.

Loe edasi

Kuidas puiduga kütta

Korstnapühkijad väidavad, et perenaiste seas on levinud eksiarvamus kütta poolkinnise siibriga. Et niimoodi kestvat põlemine kauem ja sama koguse kütusega annab ahi rohkem sooja. Tegelikult on vastupidi – kui siiber on pooleldi kinni, ei põle kütus täielikult ära. Tekib tahm, mis ladestub suitsulõõridesse ja muudab need tuleohtlikuks. Mittetäielik põlemine mõjub ka rahakotile laostavalt.

Loe edasi

Küttepuude ostu meelespea

Järgmise hooaja küttepuude tellimise hooaeg on kätte jõudnud. Tellides praegu küttepuud ära, siis võite kindel olla, et saate küttepuud parima hinnaga ja kvaliteediga. Võimalik võita ka niiskusemõõdik
Järgmiseks toome välja mõned näpunäited, mida kindlasti puude ostmisel vaadata.

Loe edasi

Online eHIND.ee tugi

Skype online tugi on
avatud 8 tundi päevas

E-R: 9.00 kuni 17.00
L-P: kokkuleppel

Skype Chat

Portaali haldajad

  • Demo

    Indrek Millert

    IT tugi/arendaja
  • Demo

    Viljar Kikkerpuu

    arveldus
TÖÖ!

Otsime meeskonda:   

eHIND.ee © 2014-2018 | Portaali idee ja ülesehituse autoriõigused kuuluvad OÜ I.M. Invest ja Avidmera OÜ-le. Portaali kopeerimine KEELATUD!